ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Bereket`in güneş paneli Parla Ortadoğu ve Afrika yolcusu

Bereket Enerji, ürettiği ilk yerli güneş paneli `Parla`nın Irak, Suriye, İran ve Afrika’ya satışı için anlaşma imzaladı.

 

Türkiye’nin en büyük yerli güneş enerjisi panel üreticisi olan Bereket Enerji Grubu, 10. Uluslararası Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri fuarına ‘’Parla’’ adındaki panelleriyle damgasını vurdu.

 

Multi ve mono kristal olarak istenilen güçte panel üreten Bereket Enerji, ilk etapta Irak, Suriye, İran ve Afrika’dan gelen yatırımcılar ile sipariş sözleşmesi imzaladı. Yıllık 150 MW’ lık (Megawatt) üretim kapasitesine sahip Bereket Enerji ayrıca projesiyle birlikte güneş tarlası ve çatı kurumlarından enerji üretimine yönelik önemli bağlantılar gerçekleştirdi.

 

`PARLA` GERÇEKTEN PARLADI

Bereket Enerji Grubu Enerji Ticaret Müdürü Elif Yağlı Ece, fuarda orta ve batı Avrupa, Balkanlar, Rusya, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan solar endüstrilerinin karar vericileriyle buluşma fırsatını yakaladıklarını belirterek, "Türkiye’nin yerli paneli Parla, uluslararası platformda teknolojisi ve kalitesiyle gerçekten parladı" dedi.

 

Ece, Türkiye ile birlikte tüm Dünyada güneş enerjisine ilgi ve talebin çok hızlı şekilde yükseldiğini vurgularak, "Enerji sektörünün her alandaki üretimiyle aktif oyuncusu olan grubumuz, güneş enerjisi panellerinin üretimi ve kurulumu konusunda da Türkiye’de öncü bir rol oynamaktadır. Solarex fuarı, bu açıdan hem yerli hem de yabancı yatırımcılara yönelik önemli bağlantılar gerçekleştirdiğimiz bir fırsata dönüştü. Amacımız, Parla’yı bir dünya markası haline getirmektir. Ayrıca, yerli panel üretimi ve kurulumlarını yaygınlaştırmak, yabancı ülkelere yönelik projelerimizle ülkemize döviz kazandırmayı hedeflemekteyiz" diye konuştu.

www.enerjigunlugu.net

07.04.2017

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR