ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

ABD elektriğinin % 20’si yeşil enerjiden

Enerji Düzenleme Komisyonu (FERC) tarafından açıklanan verilere göre, yeşil enerji yatırımları 2011 yılına göre yüzde 50’den fazla artış gösterdi.

 

Açıklanan resmi rakamlara göre Amerika Birleşik Devletleri’nde 2012 yılında elektrik üretimi kapasitesinin yarıya yakını yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edildi.

 

Enerji Düzenleme Komisyonu (FERC) tarafından açıklanan verilere göre, yeşil enerji yatırımları 2011 yılına göre yüzde 50’den fazla artış gösterdi. Bu kapasitenin yaklaşık dörtte biri aralık ayında operasyona geçti.

 

2012 yılında toplam 10.5 GW kapasite ile bu yolda öncülük yapan rüzgar enerjisi projeleri oldu. Aynı dönemde yeni güneş enerjisi kapasitesi 1.5 GW, jeotermal 1 GW, biyokütle 0.5 GW olarak gerçekleşti.

 

Sonuç olarak ABD’nin toplam elektrik kapasitesi içinde rüzgar enerjisinin payı henüz yüzde 5’e yakın bir düzeyde. Doğal gazın payı yüzde 42, kömürün payı yüzde 29 ike diğer yeşil enerji kaynaklarından olan hidroenerji yüzde 8.5, biyokütle yüzde 1.3, güneş ise yüzde 0.3’lük bir paya sahip.

www.geleceginenerjisi.com

22 Ocak 2013

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR