ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Üniversiteye Güneş Enerji Santrali kuruluyor

Malatya İnönü Üniversitesi`nin 5 MW`lık Güneş Enerji Santrali (GES) yatırım ihalesini Solarturk Enerji kazandı.

 

Malatya İnönü Üniversitesi`nin 5 MW`lık Güneş Enerji Santrali (GES) yatırım ihalesini Gaziantep merkezli Solarturk Enerji kazandı.

 

7 Haziran 2013 tarihinde yapılan Malatya İnönü Üniversitesi` nin yatırım yaptığı 5MW`lık Güneş Enerji Santrali komple elektrik yapım işi ihalesi sonucunda bu ihaleyi Türkiye`nin PV modül üreticilerinden olan "Solarturk Enerji" ile "Seferoğlu Elektrik" kazandı. Ülkemiz için oldukça önemli olan bu yatırımda yüksek teknolojiye, kaliteye ve dünya standartlarına sahip yerli bir sanayi kuruluşu olan Solarturk Enerji`nin üretmiş olduğu PV modüllerinin kullanılacağını ifade eden Solarturk Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Osman Özberk, "Solarturk enerji olarak ülkemiz yatırımcılarına her türlü destek vereceğiz" diye de ekledi. Osman Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü: "2005 yılında çıkan 5346 sayılı YEK kanunu ile ülkemizde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılarak enerji üretiminin önü açılmıştır fakat dış devletlerde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve yatırımı konusunda oldukça destek alırken, Ülkemiz olarak bunun gerisinde kalıp bu sektörle ilgili yeni yeni yatırım girişinde bulunmaktayız. Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının başında gelen güneş enerjisinin enerji açığının kapanmasına ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Solarturk Enerji`nin ihaleyi kazanması istihdam artışında önemli bir rol oynayacak ve ülkemizdeki bundan sonraki yatırımlara örnek teşkil edecektir." dedi.

 

Öte yandan, İnönü Üniversitesi`nin Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerine 2013 yılının Mart ayında Solar Türk firmasından Osman Özberk ve Mustafa Ahmet Beler "Güneş Enerjisi ve PV Teknolojisi"  ile ilgili bilgi vermişlerdir. Malatya

www.malatyaguncel.com

10.06.2013

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR