ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Hollanda, güneş enerjisi fonunun sınırını aştı!

Hollanda Hükümeti’nin güneş enerjisi yatırımlarını teşvik etmek için uygulamaya koyduğu indirim deyim yerindeyse ”istila edildi”.

 

2012-2013 yılları arasında küçük ölçekli fotovoltaik enerji sistemi için yapılan %15`lik ekipman indirimine 90.000`den fazla başvuru yapıldı.

 

Güneş enerjisi planı çerçevesinde 7 Ağustos 2013 tarihine kadar, yaklaşık 315 MW kurulu güçte fotovoltaik enerji sistemi kuruldu ve yeni sistem için ise fon kalmadı. Fotovoltaik enerji sistemlerine yapılan 650 €`ya kadar harcamalar için %15 indirimin kullanılabilmesi için başka hiçbir fon ve ekstra bütçe olmadığı belirtildi.

 

Kurulum ve bakım için sübvansiyonu kapsamayan projede, %15 indirim sadece satın alınan ekipman için gereken malzemeleri kapsıyor.

 

Hollanda Ekonomik İlişkiler Bakanlığı, 2012 yılı Eylül ayında, Sürdürülebilir Enerji Teşvik Sistemi ile yenilenebilir enerji finansmanı için 1.4 € milyar TL (1,9 milyar ABD Doları) fon hazırlamıştı.

 

Program, dengeli bir enerji birleşimi elde ederek 2020 yılına kadar sürdürülebilir enerji artışını %4`ten %14`e çıkartma amacıyla yapılmıştı. (Çeviri: Enerji Postası)

www.enerjipostasi.com

16 Ağustos 2013

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR