İntersolar Türkiye Zirvesi için geri sayım başladı

Güneş enerjisi sektörünün geleceğinde aktif bir şekilde yer almak isteyen sektör profesyonelleri İstanbul’da 18 Mart’ta büyük bir etkinlikte buluşacak. Etkinliğe indirimli katılım için son başvuru tarihi 20 Şubat.

 

Son yıllarda hızla yükselen bir değer olan ve en önemli ALTERNATİF enerji kaynaklarından birisi olan güneş enerjisi Türkiye’de hak ettiği yere gelmeye başladı.

 

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu - Türkiye Bölümü GÜNDER’in tahminlerine göre; artan enerji fiyatlarının, yüksek güneş enerjisi ışınım seviyelerinin, güneş enerjisinde ulusal hedeflerin ve elektrik enerjisine sürekli artan talebin kısa vadede, fotovoltaik kurulum ve üretiminde büyük ivmelenmeyle güneş enerjisi sektöründe gelişmelere neden olması bekleniyor. 10 GW gücünde bir güneş enerjisi santralinin 2023 yılına kadar kurulacağı öngörülüyor.

 

İntersolar ve GÜNDER işbirliğinde ICC Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan İntersolar Türkiye Zirvesi’nde güneş enerjisi sistemlerinin sürdürülebilir ve başarılı bir şekilde kurulmasını sağlamak amacıyla tüm uluslararası ve yerel değer zincirinin temel oyuncuları bir araya gelecek. Etkinliğin ilki “Türkiye’nin Güneşi” temasıyla Haziran 2014’te Münih’te gerçekleştirilmişti.

 

Zirve’de yeni ilişkiler kurabilme ve işbirlikleri geliştirebilme fırsatlarına ilave olarak, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan konuşmacılar hem akademik hem de uygulama açısından pazara açılma stratejileriyle ilgili en son bilgileri sunacaklar.

 

İntersolar Zirvesi’nde; YEGM (Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü) Genel Müdürü Yusuf Yazar, TEDAŞ Genel Müdürü Mükremin Çepni, GÜNDER Başkan Yardımcısı Osman Özberk, IEA-PVPS (Uluslararası Enerji Ajansı - Fotovoltaik Güç Sistemleri) Task 1 Yöneticisi Gaëtan Masson gibi çok sayıda önemli konuşmacı deneyimlerini paylaşacak.

http://bilgicagi.com

20 Şubat 2015

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR