ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

AIRFEL, MHI NİN GÜNEŞ PİLİ - FOTOVOLTAİK SİSTEMLERİ Nİ TÜRKİYE YE GETİRDİ

İklimlendirme sektörünün yenilikçi firmalarından Airfel, enerji verimliliği konusuna yoğunlaşmayı sürdürüyor. Mitsubishi Heavy Industries in Fotovoltaik Sistemleri nin (Güneş Pili) Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Airfel, ticari binalar ve müstakil evler için enerjiyi verimli tüketme olanağı sağlıyor.

 

Airfel den yapılan açıklamaya göre, Sanko Holding şirketleri arasında yer alan Airfel, Fotovoltaik (Güneş Pili) Sistemleri konusunda tasarım, proje ve uygulama faaliyetlerine hız veriyor. Mitsubishi Heavy Industries in güneş enerjisinden doğrudan elektrik üreten sistemleri olan Fotovoltaik Sistemleri nin Türkiye temsilciliğini üstlenen Airfel, güneş pillerinin Türkiye deki yetkili satışını üstleniyor.

 

Airfel Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder konu ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi : "Fotovoltaik terimi, ışıktan gerilim üretilmesi anlamına geliyor. Fotovoltaik piller, yüzeylerine gelen güneş ışığını doğrudan elektrik enerjisine dönüştüren yarı iletken maddeler. Özellikle geniş ölçekli ticari binalar ve müstakil evler için güneşten elektrik üretimi gerçekleştiren bu sistemler, çevreci uygulamalar arasında yer alıyor. Sistem yılda ortalama 11 bin kg karbondioksit salınımını ortadan kaldırıyor. Yaptığımız projelendirme çalışmaları sonucunda, bu sistemi mart ayı sonunda şirketimizin terasına da kurduk. Günlük olarak tükettiğimiz elektriğin yüzde10 unu bu yolla karşılıyoruz. Türkiye ve İstanbul şartlarında kapasite olarak ciddi bir öneme sahip bu yatırım, Uluslararası Enerji Ajansı 2009 Türkiye raporunda örnek projelerden bir tanesi olarak yer alıyor. Çevre dostu sistem ile yıllık ortalama 17.000 kwh enerjiyi bu sistemle üretmeyi ve yılda 35 ağaç kurtarmayı hedefliyoruz" dedi. İHA / İstanbul / 23 Temmuz 2010

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR