ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Çadır Kent`te 700 İşçi Kaldı

Malatya`da ilk kez kurulan Çadır Kent`te 700 civarında işçinin kaldığı bildirildi.

 

Merkez Tepeköy`de 8 Temmuz 2011 günü açılışı yapılan Çadır Kent`le ilgili projeyi hazırlayan İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Sezik, İl İdaresi`nin Merkez Sütlüce Tepeköy`de yaptırdığı 500 kişi kapasiteli Güneş Enerjili Çadır Kent`te kademeli olarak 300, 100, 200 ve son olarak da 80 kişilik işçi gruplarının kaldığını belirtti. Başbakanlık`ın genelgesi ile mevsimlik tarım işçilerinin çalışma ve sosyal hayatlarının iyileştirilmesi projesi kapsamında, kayısı toplama ve islim dönemi olan Temmuz ve Ağustos aylarında, özellikle Adıyaman, Şanlıurfa, Bingöl ve Muş illerinden gelen tarım işçileri için Tepeköy`e 500 kişilik Çadır Kent yapıldı. Darende ilçesi Yeniköy`e 400 ve Akçadağ ilçesi merkezine de 400 kişilik Çadır kent yapılacağı bildirildi.

 

İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Sezik, tuvalet ve banyo ile kalacakları yerleri bulunan Çadır Kent`in enerjisinin ise güneş enerjisi ile sağlandığını ifade edip, Tepeköy ve Akçadağ`da yapılan çalışmaların kayısı işçilerine yönelik olduğunu, Darende ilçesi Yeniköy`deki çalışmanın da nohut ve mercimek işçilerine yönelik olduğunu kaydetti.

 

Çadır Kent`in toplam maliyetinin 1 milyon 164 bin TL olduğu ifade edilirken, sezonun bitmesi nedeniyle Çadır Kent`in kaldırıldığı ve önümüzdeki kayısı sezonu tekrar monte edileceği kaydedildi. (İHA) 28.08.2011

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR