ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Yenilenebilir enerjide Alman-Türk işbirliği

Çevre Bakanı Norbert Röttgen, iklimin korunması ve çevre dostu yenilenebilir enerjiler alanında işbirliği konularını ele almak üzere Türkiye’yi ziyaret edecek.

 

Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamaya göre, ziyaret iklim koruma, yenilenebilir enerjiler, enerjinin verimli kullanımı ile su ve atık ekonomisi alanlarında Türk-Alman işbirliğini daha da derinleştirmeyi amaçlıyor.

 

Röttgen’e ziyaretinde, Çevre Bakanlığı Müsteşarı Katherina Reiche ile ekonomi ve çevre kuruluşları temsilcileri, milletvekilleri ve gazetecilerden oluşan üst düzey bir heyet eşlik ediyor.

 

Federal Çevre Bakanı Röttgen Ankara’da Türk mevkidaşı Erdoğan Bayraktar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile istişarelerde bulunacak. Ziyaret kapsamında, emisyon ticaretinde Türk-Alman işbirliği olanakları da ele alınacak.

 

İşadamları ile buluşma

Federal Çevre Bakanlığı Parlamenter Müsteşarı Katherina Reiche ise bugün İstanbul’da iş çevreleriyle bir araya geliyor.  İstanbul’daki Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikte, enerji alanında yatırım ve işbirliği olanakları değerlendiriliyor.

 

Yenilenebilir enerjide öncü

Almanya, yenilenebilir enerji alanında yaptığı yatırımlarla Avrupa’da öncü konumunu sürdürüyor. 2000 yılında elektrik ihtiyacının yüzde 6,3’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayan Almanya, 2010 yılında bu oranı yüzde 17’ye çıkardı. 2011`in ilk 6 ayında ise bu oran yüzde 20`yı aştı.

 

Japonya’nın Fukuşima kentindeki nükleer felaket sonrasında enerji politikalarında değişikliğe giden Almanya, 2022 yılına kadar aşamalı olarak tüm nükleer santralleri kapatma kararı almıştı. Halen elektrik enerjisinin yüzde 22`sini nükleer santrallerden karşılayan Almanya, yenilenebilir enerji kaynaklarının payını gelecek dönemde daha da artırmayı hedefliyor. (© Deutsche Welle Türkçe)

www.dw-world.de/dw

14 Eylül 2011

 

-.-

 

Norm Energy Systems Ltd.

Istanbul / Turkey

Contact and Showroom Information

Kontakt und Informationen Showroom

www.solar-academy.com

www.solar-bazaar.com

www.solar-santral.com

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR