ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Bosch, 300 milyon euro yatırımla yakıt kullanımını %30 azaltacak

Bosch, 2015 yılında piyasaya süreceği yakıt tüketimini yüzde 30 azaltacak yeni enjeksiyon sistemlerini Bursa fabrikasında üretmek için 300 milyon euro harcayacak.

 

Bosch Grubu`nun Türkiye Temsilcisi Steven Young, Bosch`un iki yıl içinde Türkiye`deki fabrikalarına 300 milyon euroluk yatırım yapacağını ve 1.700 kişiyi işe alacaklarını açıkladı. İstanbul`da düzenlenen basın toplantısında Bosch`un 2011 rakamları ve gelecek hedefleri hakkında bilgi veren Young, bu rakamın yüzde 80 gibi önemli bir bölümün otomotiv sektöründe olacağını söyledi. Young, `Üzerinde çalıştığımız tasarruflu sistemler dünyanın en yeni teknolojisi olacak. 2015 yılında üretime Bursa Fabrikası`nda başlayacağız` dedi.

 

Türkiye`de otomotiv teknolojileri, dayanıklı tüketim malları, fren sistemleri, bina teknolojileri ile endüstriyel teknoloji alanlarında faaliyet gösteren Bosch`un, 2011`de ihracatı 20 artışla 1.2 milyar euro, cirosu ise yüzde 17 artarak 2 milyar euroya yükseldi. 2012`de ihracatın 1.4 milyar euroya ulaşmasını, toplam cironun da yüzde 15 artmasını hedefliyoruz` dedi. Young, 2012-2013 yılında yapacağı yatırımlarla 1,700 yeni istihdam sağlamayı hedeflediklerini ve bu dönemde Ar-Ge için 66 milyon euro ayırdıklarını söyledi.

 

Toplantıya bisikletle geldi

Young, Bosch`un yeni e-Bike sistemli bisikletiyle toplantıya geldi. Young `Bu bisikleti kullanmak için fit olmak gerekmiyor siz, 2 pedal çevirdiğinizde e-Bike 5 pedal çeviriyor. Herkesin rahatlıkla kullanabileceği, maksimum güvenli` dedi.

 

GÜNEŞ PANELLERİ GELİYOR

Enerji verimliliği konusunda son 2 yılda Türkiye`de geliştirdikleri 100`den fazla projeyle 13 bin 750 ton karbon emisyonunu önlediklerini ve 1 milyon euro tasarruf sağladıklarını belirten Young, `Enerji ihtiyacımız her geçen gün artıyor, yeni kaynaklar gerekiyor. Ülkemizde güneş kaynaklı enerji pazarı, yeni ivme kazanıyor. Bu yıl güneş panellerini anahtar teslimi projelerle Türkiye`ye getireceğiz` dedi.

www.aksam.com.tr

16.05.2012

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR