ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Uysal: Enerjide oyunu kuran olmamız hayal değil

Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Uysal, Türkiye’nin enerjide oyun kurucu olmasının hayal olmadığını söyledi.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) Bursa Şubesi Enerji Sektör Kurulu toplantısı Göl Park’ta düzenlenen toplantıda bir araya geldi. MÜSİAD Enerji Sektörü Kurulu Başkanı Eren Ertoksöz, Türkiye’nin coğrafi konum avantajıyla bölgesel üretim merkezi olma potansiyeline dikkat çekti. Sektörde bir takım sıkıntılarının bulunduğunu ifade eden Ertoksöz, “Sektördeki marka ve tasarım yaratma ile kalifiye eleman eksikliğimiz, yetersiz Ar -Ge yatırımları, üniversiteler ile sanayi iş birliğinin az olması sektörde ilerlememizi zorlaştırıyor. Sektörde büyük düşünmek istiyorsak, sene de 4- 5 tane uluslararası fuar gezmemiz gerekir.” dedi.

 

MÜSİAD’ın her alanda olduğu gibi enerji sektöründe de sağlıklı projeler ortaya koyduğunu belirten MÜSİAD Sektör Kurulları Başkanı Rıdvan İmamoğlu ise, enerjide ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtaracak projelere sahip çıkılmasının önemine işaret etti.

 

UYSAL: OYUN KURUCU OLMAMIZ BİRLİKTELİKLE OLUR

Türkiye’nin enerji sektöründe oyunun içinde bir aktör değil, bizzat oyunu şekillendiren ülke konuma gelebileceğini vurgulayan ENVERDER Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Uysal da şu değerlendirmeyi yaptı: “Enerji de oyun kurucu olabilmek için; temel enerji ve yerel enerji kaynaklarını iyi tespit etmek, teknolojiden yararlanmak ve bloklar oluşturup birlikte hareket etmek gerekir. Yenilenebilir enerji kaynakları tek başına yeterli değildir. ALTERNATİF enerji kaynakları da araştırmamız lazım. Bu konuda platformlar oluşturmamız gerekiyor.”

 

Bu konuda birlik içinde hareket etmenin önemine değinen Uysal, “Biz bu dünyada enerjide oyun kurucu olabiliriz yeter ki birlik olalım, birbirimizin ayağın kaydırmaya çalışmayalım. Türkiye bu konuda kendi oyunlarını kursun enerjide oyun kurucu olalım.” diye konuştu. CİHAN

www.haber3.com

13 Mayıs 2013

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR