ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Başkent Elektriğini Güneşten Almaya Başladı!

 

Ankara`da Endüstriyel Alanda Yapılan İlk Proje!

Isıtma soğutma sektörünün lider firması Baymak Türkiye`de ilklere imza atarak sektördeki fikir önderliğini sürdürmeye devam ediyor. Bayilerine kurduğu fotovoltaik güneş pilleriyle kendi elektriğini üretmelerini sağlayan Baymak, bu kez Ankara`da bulunan bayisinin enerji kaynağını güneşe çevirdi.

 

Isıtma-soğutma sektörünün lideri BAYMAK, bayilerine fotovoltaik sistem kurulumu yapmayı sürdürüyor. Ankara`da Başaran Bayisi`nde gerçekleştirilen 10,5 kWp`lık kurulum ile kendi elektriğini üreten bayilerine bir yenisini daha ekleyen Baymak, bölgede endüstriyel alanda yapılan ilk proje olması özelliği ile de yine bir ilke imza attı.

 

Türkiye çapında bayilerinin kendi elektriğini üretmesi hedefi ile, yenilenebilir enerji konusunda sektöre öncülük eden Baymak, paket sistemlerini 1,47 kWp`den 35,28 kWp`a kadar güçlerde müşteriye sunuyor. Bayilere kurulan sistemler sayesinde Baymak bayileri, en temiz enerji kaynağı olan güneşi kullanarak, çevreye olan duyarlılıklarıyla öncülük ederken, bir taraftan da BAYMAK fotovoltaik güneş panelleri ve sisteminin işleyişini, üretilen elektrik miktarını ve sağlanan tasarrufu tüketiciye yerinde gösterme fırsatı buluyor. Konu ile ilgili Baymak Genel Müdürü Ender ÇOLAK; "Baymak, hazırladığı güneş enerjisi sistemleri ile tüketicimizin elektrik kullanım alışkanlığına göre uygun kapasitede kurulumu gerçekleştiriyor.

 

Tüketicilerimiz, çatılarına kurdukları güneş pilleri sayesinde kullanmadıkları fazla elektriği de şebekeye satarak gelir sağlıyorlar. Güneş sistemi yatırımlarımız ile Baymak, bu alanda da en yaygın satış ve taahhüt kanalıyla sektörde lider olmayı hedefliyor. Her zaman yüksek teknolojiyi ve verimliliği hedefleyen Baymak, BDR Thermea`nın %100 paya sahip olmasıyla hızını ve enerjisini ikiye katlamış durumda. BDR Therma gücünü de yanımıza alarak, en büyük önceliğimiz, tüketiciye en üst standartta kaliteyi, en verimli ürünlerle, en uygun fiyata sunmak olacaktır" dedi.

 

Ankara`da, çatı üstüne kurulan en büyük sistem…

Ankara`daki Başaran Bayisi`ne, BAYMAK tarafından yapılan 10,5 kWp gücündeki fotovoltaik sistem ile Başaran, Ankara ilinde endüstriyel alanda çatı üstüne kurulan en büyük sisteme imza atmış oldu. 2 gün süren kurulum sırasında, sistemlerin konstrüksiyon ve panellerinin çatıya montajlarının tamamlanmasının yanında, kablolamaları ve elektrik bağlantıları sisteme entegre edilerek gerçekleştirildi. Bölge teknik servisleri ve bayilere, sistem kurulumu eğitimi, ürün eğitimi, montaj uygulamaları, elektrik bağlantıları ve çalışma şekilleri detaylı bir şekilde uygulamalı olarak anlatıldı. Sistem devreye alımının yapılması ile ilk üretim değerleri ve miktarı çekilerek sistem çalıştırması gerçekleştirildi. 2 gün süren eğitim ve kurulum ile Ankara ilindeki bayi ve bölge teknik servisleri, çatı montajı uygulaması yaptılar ve sistemin mevcut şebekeye bağlantısının yapılmasıyla, elektrik bağlantılarının gerçekleştirilmesi hakkında detaylı eğitim gördüler.

 

Güneşin Gücü, Tasarrufun Gülen Yüzü olacak…

Dünyada artan çevre kirliği ve küresel ısınmayla birlikte natif enerji kaynaklarına yönelim artıyor. Güneş, natif enerji kaynakları içerisinde; sonsuz, tükenmeyen, bedava, enerji ihtiyacı duyulan her yerde kullanılabilen, enerjide dışa bağımlılığı azaltan, karbon monoksit, kükürt, duman, gaz ve radyasyon gibi çevreyi kirleten faktörler olmadığından en temiz ve çevreye zararsız, işletme ve bakım maliyetleri az bir enerji kaynağıdır.

 

BAYMAK, bayilerinde uygulamaya başladığı bu sistemle, şebekenin olduğu yerlerde yapılacak kurulumlarla daha fazla enerji verimliliği ve daha fazla kazanç sağlıyor. Şebekenin olduğu yerlerde kişiler, ürettikleri enerjiyi şebekeye verecek ve ürettiği enerji miktarını şebekeden kullandıkları enerji miktarından düşerek, borçlu veya alacaklı konumuna geçeceklerdir. Bu sistemlerin kurulumunda ideal yapıya sahip olan sanayi tesisleri ise yaptıkları yatırımı kaç yılda geri alabileceklerinin hesabını yapabileceklerdir.

 

BAYMAK, bu yenilikçi yaklaşımı ve tüketiciye sunduğu son teknoloji ile mevcut alt yapısını değişen tüketici taleplerine göre adapte ederek, yatırımlarına ısıtma-soğutma sektöründe hız kesmeden devam edecek ve liderliği elinde tutacak.

www.haberler.com

18.06.2013

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR