ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Ülkemizin en modern üretim tesisine sahip Yiğit Akü, adını WRC de (Dünya Ralli Şampiyonası) duyurmak istiyor.

 

Dünyada 50 ye varan ülkeye ihracat yapan Yiğit Akü, Elektro ismini verdiği yeni akıllı aküsünün tanıtımını yapmak için, otomotiv sektörünün ar-ge si olan motorsporlarında yer almayı seçti.

 

2009 yılı Türkiye Ralli Sınıf 6 Birincileri, Süheyl Polatoğlu-Hakan Uçucu ikilisine Dünya Ralli Şampiyonası nda destek verecek olan Yiğit Akü, ikilinin 2010 sezonunda yarışacağı yeni otomobilleri Citroen C2 ye akıllı akü Elektro ile enerji verecek.

Süheyl Polatoğlu; Öncelikle aracımızın üzerinde Yiğit Akü gibi Türkiye nin önde gelen firmalarının birisinin logosunu taşımak bizim için onur verici. Dünya Ralli Şampiyonası bu yıl ilk kez İstanbul da koşulacak. Oldukça uzun ve zorlu parkurlarda 3 gün boyunca koşulacak ralli, sezonun ilk organizasyonu olması sebebiyle bizim için oldukça önemli. İlk hedefimiz sezona iyi bir başlangıç yapabilmek ve ralliden alabileceğimiz maksimum puanla ayrılmak. Mekanik sporlarda sonuç belli olmaz ama oldukça iddialı olduğumuzu belirtmek isterim. Sezona Mart ayında koşulan Outlet Center Kocaeli Rallisi ne yeni aracımızı test etmek amacıyla katılmıştık. Genel Klasman Birincisi olarak tamamladığımız yarış, bizi sezon için umutlandırdı. Kimbilir, belki WRC de A6 sınıfını kazanırız. şeklinde konuşurken, ekibin co-pilot u Hakan Uçucu Geçen yıl Süheyl le tüm sezon yarıştık. Artık birbirimize tam olarak alıştık. Otomobilimize güveniyoruz, ekibimize güveniyoruz. Akümüze de güveniyoruz. İddialı olmamak için hiçbir sebep yok. Bu yarışı kendi sınıfımızda kazanarak, kendi grubumuz olan Grup A ya da mümkün olan maksimum puanları almak istiyoruz. şeklinde konuştu. www.ajansspor.com / 12.04.2010

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR