ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Anamur Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı ve Toroslar Makine sahibi Elektrik Teknikeri Şeref Emil’in Anamur’a getirdiği doğal jeneratör, ev ve işyeri sahiplerini elektrik faturasından kurtarıyor.

 

Bir güneş paneline bağlı olarak çalışan doğal jeneratör, ne akaryakıt yakıyor ne de her hangi bir enerji kullanıyor. Sadece günde en fazla 1.5 saat zamanla gördüğü güneşi elektrik enerjisine çevirerek bir büronun veya  dairenin buzdolabı, bilgisayarları ve diğer elektrikli eşyalarını tıpkı şehir elektriğinde olduğu gibi bir gün boyunca çalıştırıyor. 

 

Sistemleri hakkında bilgi veren Şeref Emil, bu sistemin Avrupa ve Türkiye genelinde yaygınlaşmaya başladığını Anamur’a da kendilerinin getirdiğini söyledi. Genç İşadamları Derneği olarak bu tür yenilikler konusunda atılımcı gençlere örnek olmak istediklerini kaydeden AGİAD Başkanı Şeref Emil, “Bugün dünya ciddi bir enerji tasarrufuna gidiyor. Biz de üretici ve genç müteşebbisler olarak elimizdeki enerjiyi en iyi şekilde kullanmak durumundayız. Anamur Türkiye’nin ve Dünya’nın en çok güneş alan yerleşim yerlerinden birisi. Getirdiğimiz bu jeneratör ise günde sadece 1.5 saat güneş gördüğü zaman bir büronun veya dairenin tüm elektrik ihtiyacını 18 saat karşılayabiliyor. Hal böyle olunca bir kereye mahsus ödeme yapıp bu ürünü alarak evimize kurmak, her ay elektrik faturası ödemekten daha mantıklı geliyor.” şeklinde konuştu.

 

Ürünün 25 yıl garanti kapsamında olduğunu kaydeden Anamur Genç İşadamları Derneği Başkanı Şeref Emil, “Önümüzdeki dönemlerde güneş enerjisinden tam kapasite yararlanma imkanı bulacağız. Devlet Daireleri binalarının dış yüzeyini elektrik panelleri ile kaplatarak tam kapasite güneş enerjisinden faydalanma yoluna gidecekler. Şu anda da büyük kentlerde bunun başladığını biliyoruz.” dedi. www.anamurekspres.com / 30.04.2010

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR