ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

GE’nin Küresel Akıllı Şebeke Yazılım Çözümleri yeni satın alımla genişliyor.

Enerji Kontrol Sistemleri (EKS), 21. yy Güç Gerçeğine Uygun Devre İnşasını Destekleyerek İleri Devre Yönetimi ve Kontrol Sistemlerini GE’nin Portfolyösüne Ekliyor.

 

GE, SNC-Lavalin’in Enerji Kontrol Sistemleri (EKS), network yönetimi ve kontrol yazılımını alarak dünya çapında faaliyet gösterdiği elektrik üretim ve tüketimini iyileştirme hedefinde büyük bir adım atmış oldu. EKS yazılım hali hazırda 6 kıtadaki 300 milyon insan için güvenirlik, verimlilik ve karbon profilinin geliştirilmesini sağlıyor…

 

Dünyanın önde gelen mühendislik ve inşa gruplarından SNC-Lavalin (TSX: SNC), altyapı mülkiyeti, operasyon tedariki ve bakım servislerinde önemli bir oyuncudur. SNC-Lavalin’in (www.snclavalin.com) Kanada dahil 36 ülkede ofisleri olup, toplamda dünya çapında yaklaşık 100 ülkede hizmet vermektedir.

 

GE Enerji Servisleri Dijital Enerji Başkan Yardımcısı Bob Gilligan, satın alım için şu ifadeleri kullanıyor: “EKS yazılımı, enerji tedarik zinciri içindeki herkesi, elektriği nasıl idare edeceklerine dair daha iyi bir iş çıkarmaları konusunda güçlendirmektedir. Güç akışına bilgi akışını da ekleyerek elektrik, su gibi kamu hizmetlerinin daha güvenilir ve verimli olmasına yardımcı oluyoruz. Ayrıca düzenleyicilerin ve hükümetlerin ihtiyacı olan herkes için güvenilir ve uygun maliyetli enerji için strateji geliştirmelerine yardımcı olabiliriz.”

 

Gerçek zamanlı bilgi akışı ile EKS yazılımı güç dağıtımında verimliliği artırıyor. Yazılımın sürekli izleme ve analizleri de olası güç sorunlarının henüz ortaya çıkmadan belirlenmesini sağlayarak emniyeti arttırıyor. Fırtına hasarı ya da trafik kazaları gibi önlenmesi mümkün olmayan kesinti durumlarında EKS gücün güzergâhını değiştirerek etkilenen müşteri sayısını en aza indirmektedir. Bir kesintinin yol açtığı hasara otomatik olarak karar verip sorunu çözmek için gerekli donanıma sahip ekibi gerekli yere sevk edebilir.

 

EKS çözümleri aynı zamanda temiz ve yenilenebilir yerel enerjinin entegrasyonunu da kolaylaştırmaktadır. Örneğin hava tahmin katılımı gibi yeniliklerle sistem, rüzgarın ne zaman eseceğini ya da güneşin ne zaman açacağını bilmesi sonucu var olan gücü öngörerek yenilenebilir enerji karmasını en uygun hale getirebilir.

 

Dünya çapındaki sayısız standardı karşılamak için kurulan EKS çözümleri, çeşitli üreticilerin birbirine benzemeyen sistemlerini entegre ederek bireysel her çözümü daha etkili hale getirebilir. Sonuç olarak, hizmetlerin eskiyen devre altyapısı ve kullanım ömrünü maksimize etmesine yardımcı olarak aynı zamanda da kapasitelerini modern akıllı devre performansı seviyesine yükseltir.

 

SNC-Lavalin Grup A.Ş. Başkan Vekili Patrick Lamaree’a göre, “EKS teknolojimizin GE’ye satışı dünya standartlarındaki bu ürünü geliştiren SNC-Lavalin personelinin sıkı çalışması ve bağlılığının kanıtıdır. GE ile mükemmel bir iş ilişkimiz var ve bu satış alakadar herkes için son derece olumlu. GE’nin altyapısı EKS personeline büyüme için yeni fırsatlar sunarken aynı zamanda SNC-Lavalin’in Küresel Güç Grubu da temel iş alanı olan mühendislik, tedarik, inşa ve Yeşil Enerji insiyatifleri de dahil tüm güç ürün işkollarının proje yönetimine devam edecektir.” (Basın Bülteni) 16 Ağustos 2010

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR