ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Rüzgar Enerjisi ve Rüzgar Türbinleri Yerel Sempozyumu

Ülkemizde var olan enerji kaynaklarımızın büyüyen enerji talebini karşılamakta yetersiz kalması dışa bağımlılık dışa bağımlılık düzeyinin her geçen gün daha da artmasına neden olmaktadır. Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi ve yapılan çalışmalara hız verilmesi bu açıdan son derece önemlidir. Bu bağlamda, rüzgar enerjisi potansiyeli ile Avrupa‘da ilk sıralarda yer alan ülkemiz ve özellikle yerleşim alanları dışında 8,04 m/s ile en yüksek yıllık ortalama hıza sahip yöremizdeki gelişmelerin, bilgi ve deneyimlerin paylaşılacağı ‘RÜZGAR ENERJİSİ ve RÜZGAR TÜRBİNLERİ YEREL SEMPOZYUMU‘ gerçekleştirilecektir.

 

Sempozyumun temel amacı; Türkiye enerji politikalarının belirlenmesinde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının araştırılması, teknolojilerinin geliştirilmesi ve kullanılması konusunda uzman kişilerin birikimlerini sunabileceği, tartışabileceği, çözüm önerileri üretebileceği bir platform oluşturmaktır. Aynı zamanda bu çalışmalarda ortaya çıkan sonuçlardan hareketle söz konusu süreç ve uygulanan politikalara ilişkin öneriler  geliştirirerek ülke ve toplum yararı doğrultusunda üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşmaktır.

 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubelerince 11-12 Mart 2011 tarihinde ‘RÜZGAR ENERJİSİ ve RÜZGAR TÜRBİNLERİ YEREL SEMPOZYUMU‘ Bandırma ve Gönen‘de düzenlenecektir.

 

Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Bandırma İlçe Temsilciliği sekreteryalığında yürütülecek çalışmalara katkı koymaya ve destek vermeye davet ediyoruz.

www.guneshaber.net

11.02.2011

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR