ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

İstanbul Boat Show başladı, 130 bin ziyaretçi gelecek

CNR Fuarcılık Başkanı Ceyda Erem, “5 bini yabancı, 130 bin ziyaretçi bekliyoruz. Boat Show’a katılım ve ilgi açısından kriz öncesini de geçtik” dedi.

 

BU yıl 5’incisi düzenlenen CNR Avraysa Boat Show’a 130 bin katılımcı bekleniyor. 250 milyon Euro’luk 400 teknenin sergilendiği fuarın en pahalı teknesi 4.5 milyon dolarlık Princess 78 oldu. Dün kapılarını açan 5’inci Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’na katılacak ziyaretçiler arasında 60 bin civarında da alıcı geleceği tahmin ediliyor. Bu yıl fuara önemli bir katılımcı olduğunu söyleyen CNR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Kriz öncesi rakamlarını bile aştık. Geçtiğimiz seneye göre katılımcı sayısı yüzde 25, marka sayısı ise yüzde 40 arttı. Dünyada karada düzenlenen en büyük ikinci fuar özelliğini taşıyoruz. Bu artış gelecek senelerde devam ederse birinci olabiliriz” dedi.

 

Megayatta 3’üncü olduk

Türkiye’nin yat ve tekne üretiminde dünyada tanındığını belirten Erem, Türkiye’nin megayat üretiminde dünyada 3’üncü sırada olduğunu söyledi. Birinci sıradaki ülkenin İtalya ikinci sırada da Hollanda’nın bulunduğunu dile getiren Ceyda Erem, “Bu gurur verici bir sonuç. Tek eksik, toplulumuzda tekne kullanımının çok az oluşu. Zamanla bunu da aşarız diye düşünüyorum” dedi. Fuardaki tüm ürünlerin Avrupa ve Türk ürünleri olduğuna da dikkat çeken Erem, “Uzakdoğu’dan gelen herhangi bir tekne ya da ekipman bulunmuyor”

diye konuştu.

 

Büyükler sığmıyor bir ayağı denizde olmalı

FUARA en fazla Ukrayna ve Rusya’dan alıcıların talebi olduğunu söyleyen CNR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Dubai’den de çok fazla talep var. Fuarın bir ayağını da deniz üzerinde gerçekleştirmek gibi bir projemiz var. Bu sene Ataköy Marina yetişseydi yapılabilirdi. Önümüzdeki yıl olabilecek” dedi.

 

Ali Koç sarı-lacivert tekne halatlarını sevdi

AVRASYA Boat Show Fuarı’nı gezen Koç Holding Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, sarı-lacivvert renklerdeki tekne halatlarıyla ilgilendi. Aynı zamanda Fenerbahçe Asbaşkanı olan Ali Koç, Kaya Grubu’nun halatlarıyla ünlü markası Kaya Ropes standını gezerken, taraftarlar için özel olarak tasarlanan ürünlerle ilgilendi. Kaya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kaya ve Kaya Ropes Genel Müdürü Burak Emin’den bilgi alan Koç, tuttuğu takımın renklerini taşıyan halatları yakından incelerken, coşkusunu da gösterdi. Rahmi Koç’un sahip olduğu Nazenin5 teknesinde de kullanılan marka olan Kaya Ropes, taraftarlar için özel olarak ürettiği halatları fuar boyunca tanıtacak. ‘Özel Team Collection Serisi’, talebe göre tüm takım renklerinden üretilebilecek. 

 

Rakamlarla Boat Show

Fuarda 400’ün üzerinde tekne sergileniyor.

Fuardaki teknelerin toplam bedeli 250 milyon Euro’yu buluyor.

Fuardaki en pahalı tekne olan Princess 4.5 milyon dolara alıcı arıyor.

5 bini yabancı, 60 bini alıcılar olmak üzere toplam 130 bin ziyaretçi bekleniyor.

2 bin farklı marka aksesuar ve ekipman bulunuyor.

Fuarın kurulumunda 6 bin kişi görev aldı.

Hürriyet

www.ekoayrinti.com

12.02.2011

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR