ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

GE İnce Film Çalışmalarını Sürdürüyor

General Electric şirketinin yenilenebilir enerji bölümü başkan yardımcısı Victor Abate katıldığı bir konferansta GE’nin güneş enerjisi alanındaki hedefleri konusundan önemli açıklamalarda bulundu.

 

Abate açıklamasında GE’nin ince filmli güneş paneli üretimi konusundaki çalışmalarını sürdürmekte olduğunu ve yakaladıkları yüzde 12.8’lik verimlilik oranının bu alanda rekor olduğunu hatırlattı. Bu rekor bundan önce ince film alanındaki dünyadaki en büyük üretici olan ABD, Arizona merkezli First Solar şirketine aitti. Halihazırda şirketin ince filmli güneş panelleri yüzde 11.7’lik verimliliğe ulaşabilirken bir yıl önce bu rakam 11.1 seviyesindeydi.

 

Victor Abate bu teknolojiyi ilerletmeye yönelik çalışmalarının devam etmekte olduğunu söylerken verimlilik oranını yüzde 14-15 seviyelerine çıkarmanın da mümkün olduğunu sözlerine ilave etti.

 

GE’nin 600 milyon dolarlık yatırım ile yıllık 400 MW üretim kapasitesine sahip bir fabrika kurma çalışmaları devam ediyor. Abate’ye göre kurulacak olan fabrikanın yeri konusunda çalışmalar yürütülmekte iken, yılın üçüncü çeyreğinde fabrikanın nerede kurulacağı açıklanarak, kurulum çalışmaları başlatılabilecek.

www.yesilekonomi.com

12.05.2011

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR