ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

DÖRT KATEGORİDE 500 SLOGAN ÜRETİLDİ

Isparta Valiliği, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) Isparta Şubesi tarafından enerjiyi verimli kullanmak amacıyla düzenlenen slogan yarışmasında dereceye girenler belirlendi.

 

ENVER Isparta Şube Başkanı Alattin Erkoç, ikinci başkan İsmail Gökdayı ile düzenlediği basın toplantısında slogan yarışmasında dereceye girenleri açıkladı. Enerji verimliliği konusunda politikalar hazırlamak, farkındalık oluşturmak amacıyla düzenledikleri slogan yarışmasına 4 kategoride 500 slogan üretildiğini belirten Erkoç, beklentinin üzerinde bir ilgiyle karşılaştıklarını kaydetti. Sloganların Vali Memduh Oğuz, SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İskender Akkurt, Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, Çevre ve Orman İl Müdürü Tayfun Büyükküpcü ve dernek yönetiminde bulunan kişilerin önderliğinde değerlendirmeye tabi tutulduğunu söyleyen Erkoç, sloganların konu ile bağlantısı, özgünlük derecesi, etkinlik derecesi, toplumsal etkisi ve enerji verimliliğine katkısı noktasında değerlendirildiğini kaydetti.

 

Erkoç ilköğretim kategorisinde yapılan yarışmada, `Fazla yanınca ampul, paramız olur pul` sloganıyla Çise Pelin Sadioğlu`nun birinci, `Enerjiyi kullan verimli, çevren olsun sevimli` sloganıyla Tuğçe Yılmaz`ın ikinci ve `Yalıtım ev, kumbaradır birikimdir` sloganıyla da Ahmet Burak Cengiz`in üçüncü olduğunu söyledi.

 

Ortaöğretim kategorisinde ise `Petrol biter, kömür biter, güneş ve rüzgar hepimize yeter` sloganıyla Pembe Gül Gökmen`in birinci, `Rüzgar ve güneş enerji, hem bedava hem tertemiz` sloganıyla Feyza Nur Uçman`ın ikinci, `Doğa ile elele, enerjide verimliliğe` sloganıyla da Çağatay Kasım Küçükoğlu`nun üçüncü olduğunu söyleyen Erkoç, üniversite kategorisinde de `Enerjiyi idare et, geleceği idame et` sloganıyla Onur Kaplan`ın birinci, `Kullanma enerjiyi boşa, geleceği aydınlık yaşa` sloganıyla Vahap Olhan`ın ikinci ve `Fazlasını söndür ama geleceğini söndürme` sloganıyla da İdris Sancar`ın üçüncü olduğunu bildirdi.

 

Erkoç, vatandaş kategorisinde de kriterlere uygun slogan olmadığı gerekçesiyle birincinin belirlenemediğini söyledi. `Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras dünya, dünyamız için yenilenebilir enerji`` sloganıyla Uğur İlhan`ın ikinci olduğunu belirten Erkoç, `Rüzgar ve güneş, temiz enerjide birleş` sloganıyla da Suat Uçman`ın üçüncü olduğunu aktardı.

 

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

Erkoç, yarışmada birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere notebook bilgisayar ve üçüncülere de enerji verimli mini buzdolabı hediye ettiklerini kaydetti. Yarışmaya sadece Isparta`dan değil, çeşitli illerden de katılım olduğunu ifade eden Erkoç, ödüllerin ise Temmuz ayı içinde verileceğini bildirdi.

 

Basın toplantısında ENVER Derneği Isparta Şubesi olarak olağan genel kurulu yaptıklarını da belirten Erkoç, yeni yönetim kurulunun da kendisi başkanlığında M. Sait Hasırcı, Süleyman Sonol Özkara, İsmail Gökdayı, Adem Korkmaz, Yurdun Yıldırım ve İhsan Dostuçok isimlerden oluştuğunu bildirdi. ISPARTA (İHA) - 21 Haziran 2011

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR