ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

TEGV’in Yeşil BT Hareketi’ne Uluslararası Ödül

TEGV, Ncomputing konusundaki çalışmalarıyla, ABD’de ‘Ncomputing’ firması tarafından, sürdürülebilirliği destekleyen teknoloji kullanımında liderlik yapan kuruluşlara verilen Go Green Innovation Award (Yeşile Doğru Yenilikçilik Ödülü)’ne layık görüldü.

 

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 2 yıl önce Eğitim Parklarında kullanılmak üzere Çevre Dostu bir teknoloji olan NComputing Erişim Cihazlarını tercih ederek TEGV Yeşil BT Hareketi’ni başlattı. Dünya çapında 140 ülke ve 300.000’den fazla okul ve eğitim merkezinde kullanılan ncomputing teknolojisi TEGV’in 31 etkinlik noktasında kullanılıyor.

 

TEGV’in BT vizyonunda ve stratejisinde yer alan, maliyet, verimlilik, sürdürülebilirlik ve yeşil BT kriterlerinin tümünü kapsayan bu teknoloji, kurulum ve işletim maliyetlerinde %75, enerji verimliliğinde %90’a varan tasarruflar sağlıyor. Ayrıca, çocuk sağlığı açısından %98 daha az elektromanyetik dalga, çevre ve ortam konforu açısından daha az ısı ve ses ile %95 daha az e-atık faktörleriyle öne çıkıyor.

 

Tüm dünyanın dikkatini yoğunlaştırdığı Yeşil BT (Green IT) hareketinin, Türkiye’de yaygın bir uygulaması olarak dikkat çeken TEGV, ‘Ncomputing’ firması tarafından Türkiye’de ödüle layık bulunan tek sivil toplum kuruluşu oldu.

www.yesilekonomi.com

01.07.2011

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR