ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Antalya`nın `Güneşev Projesi`ne çevre ödülü

Antalya Büyükşehir Belediyesi`nin Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen `Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması`nda `Çevre` kategorisinde ödül kazandı.

 

Büyükşehir Belediyesi`nden yapılan açıklamaya göre, belediyelerin sağlıklı şehir politikası, plan ve stratejilerini üretmeleri ve bunları uygulama noktasında motivasyonun artırılması amacıyla gerçekleştirilen yarışmada, Sağlıklı Kentler Birliği üyesi 18 belediyeden çeşitli kategorilerde 45 proje yer aldı. Jüri değerlendirmesinde projelerin sağlığın geliştirilmesine katkıda bulunma, şehrin mevcut ihtiyaç ve beklentilerine cevap verme, yüksek etki potansiyeline sahip olma, toplum katılımını destekleme gibi kriterler dikkate alındı. Yapılan inceleme sonucunda Antalya Büyükşehir Belediyesi`nin `Antalya Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi` projesi `Çevre` kategorisinde ödül aldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Koordinatörü Erdem Armen, Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi projesinin Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ödüle layık görülmesinin kendilerini sevindirdiğini söyledi. Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi ödülü, 23-24 Eylül tarihlerinde Eskişehir Tepebaşı`nda gerçekleştirilecek Sağlıklı Kentler Birliği 7. Yıl Konferansı`nda Antalya Büyükşehir Belediyesi`ne verilecek. (CİHAN) 23 Ağustos 2011

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR