ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

3.Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi Başlıyor

IWES 2011`de belediyeler bir araya geliyor, geri dönüşüm teknolojileri tartışılıyor.

 

Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenen IWES 2011 - 3. Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi, 2 Kasım 2011 Çarşamba günü WOW Convention Center İstanbul`da yapılacak törenle açılıyor. IWES 2011 kapsamında, belediyelerin yoğun olarak katılacağı, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve akademisyenlerin yer alacağı 11 oturum, 1 panel, 1 forumda; 65`in üzerinde bildiri ve sunum yapılacak.

 

Dünyada ve Türkiye`de hayati önem taşıyan ve hızla büyüyen bir sektör haline gelen atıkların geri dönüşümü, ekonomiye tekrar kazandırılması konusu IWES 2011 - 3. Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi`nde tartışılacak. Sektörel Fuarcılık tarafından 2-3 Kasım 2011 tarihleri arasında WOW Convention Center İstanbul`da düzenlenecek IWES 2011`e belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektörden üst düzey yöneticiler ve akademisyenler katılacak. İki gün boyunca toplam 11 oturum, 1 panel ve 1 forum düzenlenecek, toplantılarda 65`in üzerinde bildiri yayınlanacak, sunumlar gerçekleştirilecek.

 

IWES 2011 törenle açılacak

IWES 2011, 23. Dönem Milletvekili ve IWES 2011 Sempozyum Başkanı Ali Bayramoğlu`nun konuşmasının ardından yapılacak törenle açılacak. Açılış törenine AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Adem Baştürk ve Sektörel Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Bulak katılacak.

 

Önemli belediyeler IWES 2011`e katılıyor

IWES 2011`e Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Marmara Belediyeler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İZAYDAŞ, İSTAÇ gibi kurumların yanında Kazakistan, Kosova ve Pakistan gibi ülkelerden belediye başkanları katılacak.

 

Temiz çevre, güçlü ekonomi

IWES 2011 Sempozyum Başkanı ve 23. Dönem AKP Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, "Atık teknolojileri konusunda her türlü gelişmenin ve teknolojik ilerlemenin takip edilmesi ve yaygınlaştırılması konularının, her yıl olduğu gibi bu yıl da IWES 2011`de gündeme taşınacak. Üçüncüsü gerçekleştirilecek olan organizasyon, çok sayıda kurum ve kuruluşu bir araya getirerek, sektöre dair sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılacağı bir platform oluşturacak. Bu organizasyonda "daha yaşanabilir bir çevre" yaratma çabasında önemli adımlar atılmasını ve açılımlar gerçekleştirilmesini hedefliyoruz" dedi.

 

IWES 2011 sempozyumunda gerçekleştirilecek oturum ve panellerde aşağıdaki konu başlıkları ele alınacak;

 

Evsel Atıkların Yönetimi

Atık Su Yönetimi

Deniz Kaynaklı Atıkların Yönetimi

Sanayi Atıklarının Yönetimi

Tıbbi Atıkların Yönetimi

İnşaat ve Hafriyat Atıklarının Yönetimi

Ömrünü Tamamlamış Lastikler

Atık Pil ve Aküler

Elektronik Atıklar ve geri dönüşümü

Bitkisel Yağ ve Madeni Yağların yönetimi ve geri kazanımı

Ölçme, Kontrol ve Laboratuar Teknolojileri

Mevzuat ve Uyumlaştırma

Biyoteknolojiler ve Termoteknikler

Yerel Yönetimlerin Çevre Sorunları

Tarım ve Hayvancılık Sektörü Atıkları

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR