ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

ZOE Dünya Rekoru Kırdı: 24 Saatte 1618 km

ZOE yeni bir dünya rekoru kırdı. Bu seri üretilen elektrik motorlu bir aracın 24 saatte kat ettiği en uzun mesafe rekoru. Aubevoye hız pistinde 363 tur yapan ZOE, 1618 km’ye ulaşarak 1280 km’lik eski rekorunu % 25 kadar geçerek yenilemiş oldu.

 

Aubevoye, 1 Haziran 2012 Cuma saat 16:00. İki Renault ZOE CTA hız pistinden start aldı. Aubevoye’dan, Cléon’dan, Sandouville’den, Flins’den, Douai’dan ve Grand Couronne’dan gelen on beş pilot dönüşümlü olarak şarj ve sürüş seansları için araçların direksiyonunda nöbet değiştirdiler. 24 saat sonra, iki ZOE, göstergelerindeki 1618 km ve 1506 km ile varış çizgisini geçtiler. İki otomobil, performans ve dayanıklılıklarını kanıtladılar.

 

Bu performansa ulaşmak için ZOE, büyük bir teknolojik iyileştirmeden faydalandı: Caméléon şarj cihazı. Dünyada bir ilk olarak ZOE’nun her tip prizde şarj edilebilmesine olanak veriyor ve bütün amperajlarda çalışıyor. ZOE böylelikle sadece 30 dakikadan az bir sürede batarya kapasitesinin %80’inin şarj edilmesini sağlayan 43 kW’lık hızlı şarj sisteminden yararlanabildi. Bu yenilik aynı zamanda, sınıfının en iyisi olan 210 kilometrelik NEDC menzili sayesinde mümkün olabildi (kullanım koşullarına göre gerçek şartlarda 100 ila 150 km). Toplamda, finalist ZOE, 24 saatte 18 kez hızlı şarj gerçekleştirmiş oldu.

 

ZOE`nin elde ettiği dereceler:

· Seri üretilen elektrik motorlu araç kategorisinde, ZOE eski 24 saat mesafe rekorunu % 25 iyileştirdi.

 

· ZOE böylece yüksek performans ve güvenilirliğini kanıtlarken, sınıfında en uzun menzile sahip olduğunu gösterdi ve Caméléon adı verilen devrimci şarj sisteminin etkinliğini ortaya koydu.

www.limitsizenerji.com

24.06.2012

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR