ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

MALATYA İ.Ü.’NÜN GÜNEŞ ENERJİLİ ARACININ TANITIMI YAPILDI

Kocaeli’de 15 Temmuz’da 57 üniversitenin katılımıyla düzenlenecek `güneş enerjili araç yarışması`nda Malatya İnönü Üniversitesi`ni temsil edecek olan aracın tanıtımı yapılırken, bu yıl yarışmalarda iddialı olunduğu vurgulandı.

 

İnönü Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilen tanıtımda konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, geçen yıl 36 üniversite arasında 20’nci olduklarını belirterek, bu yıl aracı 300 kilodan 220 kilograma düşürdüklerini ve dolayısıyla yarışmada daha önde olacaklarını ümit ettiğini söyledi. Çelik, bu tür çalışmaların; yenilikçi ve gelişmeye açık, çaba sarf eden üniversitenin yansıması olarak değerlendirilebileceğini kaydetti.

 

Güneş enerjili aracın yapım koordinatörü İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Memmedov, üniversitesi öğrencilerinin aracın yapımında görev aldıklarını ifade ederek, araca sponsor bulmak istediklerini kaydetti. Memmedov, "Öğrencilerin teoriden fazla pratik ile daha başarılı olduklarını bu çalışmadan da görüyoruz" dedi.

 

Bu arada aracı kullanan Günay Ekici de, aracın kullanımının zor olmadığını ifade ederek, yarışma için iddialı olduklarını aktardı.

 

İzmir’de iki yıldır düzenlenen üniversiteler arası güneş enerjili araç yarışmasında İnönü Üniversitesi’nin kendi kategorisinde bir kez 20’nci olduğu, bir kez de mansiyon ödülü aldığı bildirildi. MALATYA (İHA)

www.haberx.com

04 Temmuz 2012

Malatya İli Güneş Kaynak Bilgileri GEPA
BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR