ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Yingli Solar’dan dünyada bir ilk; “Performans Garanti Sigortası”

Yingli Solar, dünyanın en büyük reasürans şirketlerinden Munich RE ile yapılan anlaşmayla, proje finansmanı sağlanması konusunda karşılaşılan zorlukları azaltma, solar projelerin maliyetlerini düşürmeye yönelik çözümler üretmeyi amaçlıyor.

 

Dünyada 20 bölgesel ülke ofisinde, 16 binden fazla çalışanı, 25 yıllık tecrübesi, 4.5 GW’tan fazla kurulu parkı ve 3.25 GW üretim kapasitesiyle faaliyet gösteren, dünyanın en büyük Fotovoltaik (PV) üreticilerinden Yingli Solar, dünyada daha önce hiçbir PV üreticisinin uygulanmaya cesaret edemediği bir projeye imza attı. Yingli Solar, dünyanın en büyük reasürans şirketi Munich RE ile yaptığı anlaşma ile Yingli Solar panellerinin performansını ve güneş enerjisi projelerini garanti kapsamına aldı.

 

YATIRIMCILARIN RİSKİ AZALACAK

Yingli Solar Türkiye Genel Müdürü Uğur Kılıç, “Solar PV projelerinin maliyet ve güvenilirliği, büyümenin devam etmesi bakımından solar enerji için temel başarı faktörlerindendir. Yatırım maliyeti önemli bir unsur olup, banka ve yatırımcılar açısından bakıldığında mevcut ve öngörülen bazı riskleri taşımaktadır. Munich RE ile birlikte sunduğumuz Performans Garanti Sigortası’nın bu risklerin en aza indirgenmesinde ve yatırımcıların üstündeki maliyet yükünün hafifletilmesinde önemli bir katkısı olacaktır” dedi.

 

GES’LERE “PERFORMANS GARANTİ SİGORTASI”

Yingli Solar dünyada ilk defa hayata geçirilen uygulamayla birlikte özellikle ticari ölçekli ve şebekeye bağlı solar projelere fayda sağlamak ve yatırım maliyetinin azaltılmasını desteklemek amacıyla, sigorta sektöründe dünyanın öncü şirketlerinden biri olan Munich RE ile işbirliği yaparak “Performans Garanti Sigorta Poliçesi” teminatı vermeye başladı. Poliçe, 1 Ekim 2012 ile 30 Eylül 2013 tarihleri arasında satılacak multi - kristalin ürünlerini kapsıyor.

 

SOLAR PROJELERDE MALİYETLER AZALIYOR, GÜVENCE ARTIYOR

Performans Garanti Sigortası’nın proje sahiplerine sunduğu faydaların başında yatırım maliyetlerini azaltması geliyor. Bu sayede yatırımcılar, derecelendirme kuruluşları ve borç verenler açısından mevcut ve öngörülen riskler de azalıyor. Sigortanın sağladığı bir katma değer ise Yingli Solar’ın müşterilerine hali hazırda bulunan projelerinin dönüşüm oranlarını artırmaları için fırsat sağlaması. Ayrıca ürünlerde seri üretim hatası görülmesi halinde müşterinin maliyeti Munich RE’nin teminatı altına alınıyor. Aynı şekilde verimlilikte beklenmeyen bir kayıp olduğu takdirde, poliçe sahiplerine ilave ekonomik güvence de sağlanıyor.

 

YİNGLİ PANELLERİNİN KALİTESİ GARANTİDE

Munich RE ile yapılan işbirliği Yingli Solar için aynı zamanda ürünlerinin güven ve kalitesinin göstergesidir. Munich RE’nin poliçe onayından önce yapacağı ve yılda iki kez tekrarlayacağı durum tespitleri, teknoloji ve uzun vadeli finansman açısından Yingli Solar’ın üretim kalitesinin değerlendirilmesinde önemli bir kıstas olacaktır.

www.gunesdergisi.com

11.02.2013

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR