ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Güneş Enerjisini Kullanan Sığınak

Şehirde ve kırsal kesimlerde yaşayanlar için farklı konseptlerde ürünler sunan İsveç kökenli firma olan IKEA, acil durumlar için enerjisini yenilenebilir kaynak olan güneşten alan sığınağını tanıttı.

 

IKEA ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği desteğiyle hayata geçirilen proje acil durumlarda kullanılan dayanıksız ve yetersiz çadırlar yerine bu olağanüstü koşullarda bile insanları rahat ettiren, kurulumu ve sökülmesi oldukça basit ve mevsim şartlarına dayanıklı tasarlanmış 17.5 metrekare alana 4 saat gibi oldukça kısa bir sürede kurulabilen, Rhulite adı verilen hafif ve oldukça dayanıklı plastikten üretilen evler ile insanlar acil durumlarda olsalar bile kendi evlerindeki gibi huzurlu ve güvenli yaşayabilecekler. Sığınağın kapasitesi ise maksimum 5 kişi.

 

Aydınlanma ihtiyacını ise, çatıya yerleştirilen fotovoltaik güneş panellerinden alan, kendi enerjisini ürettiği için mum, kerosen lamba gibi hızlı tükenen ihtiyaçları ortadan kaldıran sığınak önümüzdeki ay Etiyopya`da kullanıma sunulacak.

 

Özellikle son yıllarda modern şehir hayatı için tasarımlar geliştiren IKEA`nın yenilenebilir enerjiye yönelik tasarımlarının devam edip etmeyeceği önemle takip ediliyor. Dahası sektörde birçok rakip barındıran sektörün buna nasıl karşılık vereceği de merakla edilen şeylerden biri. (Kaynak : IKEA)

www.elektrikport.com

08 Temmuz 2013

IKEA ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği desteğiyle hayata geçirilen proje
IKEA ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği desteğiyle hayata geçirilen proje
 
BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR