ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Hedef yüz bin çatıdan elektrik üretimi

Uluslararası Güneş Enerjisi Türkiye ayağı olan Güneş Enerjisi Derneği (GÜNDER), Türkiye’de ilk etapta yüz bin çatıdan elektrik üretimi için bir proje başlattı.

 

Bu çerçevede ilk olarak 15 Ocak 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. İlk toplantının ağırlıklı gündemi finansmandı. Bu konuda çatı uygulamaları için uygun modeller tartışıldı. Dünyadaki başarılı örnekler katılımcılarla paylaşıldı.

 

Proje kapsamındaki ikinci adım ise 18 Mart 2016 tarihinde İstanbul’da Taksim Nippon otelde atılacak. 10:00-16:00 saatleri arasındaki etkinlikte Çatı Uygulamalarının önündeki engellerin neler olduğunu konuşup bu engellerin aşılması için çözüm yollarını tartışılacak. Çalıştayın ilk bölümünde katılımcılar konu ile ilgili alanlarına göre aynı masaya oturtup tespit ettikleri sorunlara odaklanacak.

 

İhtisas gruplarının; Hukukçular - EPC Firmaları - Yatırımcılar - Üreticiler - Sivil Toplum Kuruluşları - Sigorta Firmaları - Akü Üreticileri - Off Grid Sistem Kuran Firmalar - İnvertör Üreticileri ve Finans Kurumlarını olarak belirlendi.

 

İhtisas gruplarının toplantılarından sonra ortaya çıkan tüm sorunlar teker teker tartışılıp tüm katılımcıların onayı alınacak ve ardından her bir sorunun çözümü için ALTERNATİF çözüm yolları ortaya koyulacak.

 

Kamu kurumları ve belediyeler ile de Ankara’da ayrı bir toplantı yapılması planlanıyor. Tüm bu çalışmalardan sonra bir yol haritası çıkarılması hedefleniyor.

 

GÜNDER Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu, toplantıya bu konuya ilgi duyan herkesi beklediklerini ifade ederek; “Atıl durumda bulunan çatıların güvenli ve kolay bir şekilde GES kurulumuna açılması konusunda yardım ve desteğinizi bekliyoruz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşın” dedi. GÜRHAN SAVGI, İSTANBUL

www.cihan.com.tr

16.03.2016

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR