ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Temiz Enerji Çalıştayı na davet

OKAN Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi yeni binasının açılışı münasebetiyle "DÜNYA DA VE TÜRKİYE DE TEMİZ ENERJİ " konulu  bir çalıştay düzenlemiştir. Toplantı, Enerji Bakanımızın katılımı ile 17 Nisan 2010 günü saat 10 da başlayacaktır.

 

Bu çalıştayda, "Temiz Enerji" konusu, bir panel çerçevesinde tartışılacaktır.

 

Bu toplantıyla bağlantılı olarak, Mühendislik Mİmarlık Fakülte binasının giriş katında bulunan yaklaşık 1500 m2 lik hacmi, bir hafta sürecek bir Fuar-Sergi alanı olarak kullanmak istiyoruz. Bu sergi alanında firmanız ürünlerini tanıtmanız için size yer ayırmak istiyoruz.

 

Üniversite Akfırat yerleşkesinde yaklaşık 5000 öğrenci bulunmakta olup, bunların 1000 kadarı Mühendislik Mimarlık öğrencisidir.

 

Ürünlerinizin üniversitede teşhir edilmesi, yalnızca çok sayıda öğrenciye firmanızı tanıtma imkanı vermeyecek, aynı zamanda temiz enerji gibi bu çağın en önemli konusunda farkındalığın artırılmasına da önemli bir katkı sağlayacaktır. 

 

Saygılarımızla,

Mühendislik Mimarlık Fakültesi

OKAN Üniversitesi

Akfırat (Formula 1 yanı)

34959 Tuzla, İstanbul

 

Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı

Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı, 1986 yılında ekonomik ve toplumsal, kültürel alanlarda, spor, sağlık ve eğitim sorunları üzerinde araştırma ve çalışmalar yapmak, sorunların ülke bütünlüğü içinde çözümüne ilişkin öneriler hazırlayarak bunların çözümünde devlete yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

 

Eğitim

Türkiye nin en yeni ve dinamik üniversitelerinden Okan Üniversitesi, Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından resmi olarak 1999 yılında kurulmuştur. Okan Üniversitesi, 2009-2010 öğretim yılına 5 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksekokulda toplan 88 bölüm ile devam etmektedir.

 

Vakfın eğitim alanındaki bir diğer faaliyeti de Gaziantep’in Nizip ilçesindeki Türkan – Ömer Okan Lisesi’ne yapılan destek ve yine aynı yerde inşa edilen öğrenci yurdudur.

 

Vakıf, ülkemiz haricinde yurt dışında da faaliyetlerde bulunmaktadır. Kazakistan ın Petropavlovsk şehrinde Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev in eşi Sara Nazarbayev ve Aoot Sultan ın himayesinde kurulan Kazakistan Classic Gym School bünyesindeki Türkçe eğitim yapan sınıfın ihtiyacı olan tüm Türkçe ders kitapları, Türkçe-Rusça sözlük, Atatürk posterleri, Türkiye haritaları ile ders araç gereç ve malzemeleri 1996-1997 ders yılında Vakıf tarafından temin edilmiştir. Bu özel sınıfa olan ilgi, destek ve yardım devam ettirilmektedir.

 

Spor

Eğitim alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra yürüttüğü spor alanında Vakıf, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki illere bağlı okul ve köy sahalarında ihtiyaç duyulan spor malzemelerinin temini konusunda çalışmalar yapmaktadır ve Gaziantep Valiliği ile işbirliği içerisindedir.  Ayrıca köylerde spor sahaları yapımı konusunda da çalışmalar yürütülmektedir.

 

Sağlık

Antalya Kemer, Çamyuva Beldesi nde kısa bir süre önce yapımı tamamlanan Bekir Okan Sağlık Ocağı, Sağlık Bakanlığı na devredilmiş olup, yöre halkına ve bölgeyi ziyaret eden turistlere hizmet etmektedir.  Vakıf, yataklı kurumlara yardım faaliyetlerinde de bulunmaktadır. Acıpayam Devlet Hastanesi buna verilebilecek örneklerden biridir.

 

Çevre

Çevre faaliyetleri çerçevesinde, Bekir Okan Hatıra Ormanı ve Mehmet Okan Hatıra Ormanı, 1997-1998 ilkbaharında Istanbul Silivri’de 4.000 ağaçlık Türkan- Ömer Okan hatıra ormanı oluşturulmuştur. 1998 yılı içinde Şırnak ın Cizre ilçesinde Bekir Okan Parkı ve Çocuk Oyun alanı inşaatı bitirilmiş ve halka açılmıştır.

 

Kültür Faaliyetleri

Kazakistan Alma-Ata Ortaklık Müzesi Resim Sergisi 4-14 Mayıs 1998 tarihleri arasında Kazakistan, Airna-Ata Ortaklık Devlet Müzesi nde Cumhuriyetimizin 75. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Türkiye nin Alma-Ata Büyükelçiliği, İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Mezunları Derneği Ankara Şubesi ve Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı işbirliğiyle 40 ressamın eserlerinden oluşan bir sergi düzenlenmiştir. Vakıf ve Okan Holding şirketleri serginin katalog, afiş basımı vb. faaliyetlerin sponsorluğunu üstlenmiştir.

 

Üniversitemizin Tarihçesi

Türkiye nin en genç ve dinamik üniversitelerinden Okan Üniversitesi, Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından resmi olarak 1999 yılında kurulmuş, eğitim-öğretime ise 2003-2004 akademik yılında başlamıştır. Hızla büyüyen Üniversite, 2006-2007 öğretim yılından itibaren yeni ve modern Akfırat kampüsüne yerleşmiştir.

 

"İş Yaşamına En Yakın Üniversite" sloganıyla hareket eden Okan Üniversitesi alanlarında uzman akademik kadrosuyla, eğitime çağdaş yaklaşımıyla, birinci sınıftan itibaren öğrencilerini iş yaşamına hazırlayan, uygulamaya dönük çalışmalarıyla teori ve pratiği bir araya getirmektedir. 2006-2007 öğretim yılında ilk mezunlarının veren üniversite, bu iddiasını kanıtlamıştır.  Mezunların hepsi işe yerleşmiştir.

 

Eğitim ile iş dünyası arasında köprü oluşturmayı hedefleyen Okan Üniversitesi, öğrencilerinin birinci sınıftan başlayarak İş Yaşamına Hazırlık Programı kapsamında işletmelerde görev almalarını sağlamaktadır. Böylece öğrenciler iş yaşamını tanımakta, teori ile pratik arasında ilişki kurarak bilgi ve becerilerini artırmanın yanı sıra motivasyon da kazanmaktadırlar. İş Yaşamına Hazırlık Programını başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verilmekte ve mezun olduklarında diplomalarına iş tecrübesine ilişkin sertifikalar da eklenmektedir.

 

Okan Üniversitesi nin DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu), Türk Avrasya İş Konseyleri, Telekomünikasyon Kurumu, Türkiye Müteahhitler Birliği, Türkiye Seyahat Acenteleri Derneği, Uluslar arası Nakliyeciler Derneği, Türkiye Turizm Yatırımcıları Birliği, Türk Hava Yolları, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı, Türk Kızılayı, Festo San. Tic. A.Ş., Akfırat Belediyesi gibi iş hayatına yönelik kurumlarla ve Pekin Kültür ve Dil Üniversitesi, Murray State University, Anadolu Üniversitesi gibi eğitim kurumlarıyla ile işbirliği protokolleri vardır.

 

Çağdaş mimarisiyle öne çıkan Akfırat kampüsü, modern bir üniversitenin sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Akfırat kampüsü öğrencilerin en verimli şekilde eğitim almalarını sağlayacak modern derslikler, bilgisayar ve teknik laboratuarlar, kütüphane, konferans salonları, spor merkezleri, kafeterya ve restoranlarla donatılmıştır.

 

Kampüs, Sabiha Gökçen Havaalanı na, F1 Pisti ne yakınlığıyla da  farklı imkanlar sunmaktadır. 2008 yılında faaliyete geçen Sosyal Merkez de, cep sineması, sauna,  kafeteryalar,  kokteyl salonu, alış veriş merkezi,  kulüp odaları bulunmaktadır. Ayrıca 400 kişilik spor salonu, yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol, voleybol, futbol sahalarının bulunduğu Spor Merkezi de öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için tasarlanmıştır.

 

Okan Üniversitesi nde bayan ve erkek öğrenciler için yurtlar mevcuttur. Yurtlarda, etüt odaları, yemek salonu, kafeterya ve temizlik servisi, çamaşırhane, gece - gündüz yurt güvenliğini sağlayan güvenlik ekibi, sürekli  doktor bulunan reviri, kablolu ve kablosuz  internet  sistemi bulunmaktadır.

www.okan.edu.tr / 26 Mart 2010

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR