ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Herkes sağlıklı bir ortamda yaşamak, temiz içme suyu içmek, sağlıklı gıdalarla beslenmek ve tertemiz bir havayı solumak ister.

 

Ancak çevrenin korunması için hepimize görev düşüyor. Çamaşır yıkarken bile çevreyi koruyabileceğinizi biliyor muydunuz ?

 

Çamaşırlarınızı yıkamak ve kurutmak için ne kadar enerji harcadığınızı ve makinede nasıl bir deterjan kullandığınızı bir düşünün.

 

Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, birkaç küçük değişiklik ile siz de çevremizin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.

 

- Soğuk su kullanın. Sıcak su kullanınca makine 3 kat fazla enerji harcıyor. birçok deterjanın soğuk suda da iyi çözünebildiğini unutmayın.

- Soğuk suda çözünebilen deterjan ya da sabun tozu kullanın.

- Çevreyle dost olan deterjan seçin. Marketlerde bugün birçok deterjan var. Fakat bunların etiketlerinde sularımız için güvenilir mi, doğal mı olduğuna dair açıklama yok. Bu nedenle, bölgenizde küçük bir araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz. Aldatmacalı pazarlama stratejilerine kanmayın.

- Çamaşırlarınızı asarak kurutun. Kurutucunuz çalışırken elektrik saatine bakarsanız, paranızın elektrik şirketi tarafından ne kadar fazla çekildiğini göreceksiniz. Temiz havada asılan çamaşırların kokusu da güzel olur ve güneş ışınları onları doğal olarak beyazlatır.

www.samanyoluhaber.com / 28 Ekim 2010

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR