ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Gümüşova’da bilim şenliği

Gümüşova İlköğretim Okulu tarafından bilim şenliğinin ikincisi yapıldı. Gümüşova İlköğretim Okulu Bahçesinde, 5’nci sınıf öğrencileri tarafından bu sene ikincisi düzenlenerek geleneksel hale gelen Bilim Şenliğinin açılışını Gümüşova Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki tarafından yapıldı.

 

Şenlikte göze çarpan projeler arasında, güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarjı, oyuncak lazerle sağlanan alarm proje modeli, telgraf, faks makinesi modelleri, dinamo (hareket enerjisini elektriğe çeviren) modelleri, 500 m yarıçaplı alana yayın yapabilen radyo istasyonu, Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerinin maket modelleri, insan vücudu modelleri, mısır patlatma makinesi, bunları biliyor muydunuz köşesi, sigaranın zararlarını anlatan modeller, dünya - güneş ve ayın hareketlerini gösteren modeller, boya imalatı gibi 60’ı aşkın proje halkımız tarafından ilgiyle izlendi.

 

Bu tür etkinliklerin; genç beyinlerin çalışması ve gelecek adına projeler üreten küçüklerin beyin jimnastiği yapmasına ve ülkemizin eğitimine ciddi katkılar sağladığını belirten Kaymakamımız, bu etkinliklerin yaygınlaştırılarak ilerine daha güzel projeler üretilebileceğini söyledi.

 

Gümüşova Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki’ye öğrenciler tarafından yapılan 40 Yıllık Takvim hediye edildi.

www.duzcedamla.com

27.06.2011

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR