ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Fullcharger, Kocaeli`ye şarj istasyonları kurdu

Elektrikli araç şarj istasyonu network işletmeciliği yapan Fullcharger Başbakanlık`tan sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otoparkına da 4 adet şarj istasyonu kurdu.

 

Başta yerel yönetimlerin kontrolündeki kamusal alanlar olmak üzere otellerden alışveriş merkezlerine, kamu kuruluşlarından özel sektöre her alanda elektrik araç şarj istasyonu teknolojisine olan talebi karşılayan Fullcharger Türkiye büyümesini sürdürüyor.

 

Başbakanlık ofisi ve konutuna da şarj istasyonu kuran Fullcharger Türkiye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile de imzaladığı işbirliği anlaşması ile 4 istasyonu daha hizmete soktu. Fullcharger Türkiye ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin elektrikli araç şarj istasyonu altyapısı için imzaladıkları işbirliği sözleşmesi sonrasında kurulan şarj istasyonlarını açtı.

 

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Fullcharger Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ataman, otomotiv sektörüyle küresel ölçekte yakın bir çalışma içerisinde olduklarını ve başta A.B.D olmak üzere ortak çalışmalar yürüttüklerini belirterek, otomotiv sektörünün elektrikli araç vizyonuna en uygun altyapıyı hazırlamak için Türkiye`nin her noktasını içeren altyapı ihtiyaç planları hazırladıklarını kaydetti.

 

Ataman, ``Fullcharger olarak elektrikli araç konusunda markalardan bağımsız olarak bir hedefleme yaptık. Türkiye, 2022 yılında yaklaşık 21 milyon adetlik araç parkına sahip olacak. Bu rakamın en az yüzde 20`sinin elektrikli araç olmasını bekliyoruz ve hazırlıklarımızı bu öngörüyle yapıyoruz. Altyapı konusu ciddi vizyon ve yatırım olmaksızın, tesadüf ve taklitle yürütülecek bir konu değildir`` ifadelerini kullandı.

 

Teknoloji konusunda elektrikli araç şarj istasyonları alanında global lider olan Charge Point ile çalıştıklarını, elektrikli araç satın alacaklara bütün güzergahları boyunca ve her ihtiyaç anlarında hizmet verecek yapılanmayı sürdürdüklerini bildiren Ataman, Fullcharger`ın 24 ülkedeki mevcut global ağının genişlemeye devam ettiğini, Türkiye`ye komşu ülkelerden Bulgaristan ve Yunanistan`dan sonra Romanya`da da Fullcharger`ın kurulduğunu dile getirdi.

 

Osman Ataman, şarj edilebilen hibrit ve yüzde 100 elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşmasının cari açık ve enerji ithalatı konularında ülke ekonomisine önemli katkıları olacağını da ifade etti. AA

www.zaman.com.tr

17 Nisan 2012

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR