ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

İtalyan işadamları ÇKA’yı ziyaret etti.

Adana Yatırım Destek Ofisi’nin koordinasyonunda, İtalya’nın Lombardia Bölgesi’nden BOCCI & Partners firmasının Genel Müdürü Dr. Giuseppe BocciI ve Mantova Bölgesi’nden yenilenebilir enerji firması BOSIMPIANTI S.r.l yetkilisi Marziani Dario ile beraberinde teknik uzmanlar Claudio Volgo ve Alberto Amadeı Çukurva Kalkınma Ajansına çalışma ziyaretinde bulundu.

 

İtalyan işadamlarına Çukurova Bölgesi’nin tanıtımını içeren sunum yapıldıktan sonra ÇKA`nın tanıtım videosu izletildi.

 

Daha sonra işadamlarına fotovoltaik solar panel kurulumu paket uygulamaları için Çukurova Bölgesi’nin teknik potansiyeli ve uygunluğu ile 1 MW’a kadar veya daha büyük tesislerde yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretimi tesisinin kurulmasında hangi koşulların arandığı bilgisi verildi.

 

Bilgilendirme sunumunun ardından İtalyan ekibi kabul eden ÇKA Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, yılın 300 günü güneşli geçen Bölgemizde işyerlerinde ve konutlarda enerji tasarruflu çevre dostu “yeşil binalar” yapılmasının önemine vurgu yaparak, halen böyle bir binanın Adana’da bir otomotiv firması tarafından kullanılmakta olduğunu belirtti. Şarbak, İtalyan firma yetkililerine, “lisans ve izin alma” gibi prosedürün takibini kolaylaştırmak amacıyla bir Türk firma ile ortak olabileceklerini önererek, öncü bir uygulama ile yenilenebilir enerji kaynaklarından olan “Fotovoltaik Güneş Enerjisi” tesisi kurulumlarının yaygınlaşabileceğini böylece Bölgemizde önemli ölçüde tasarrufun sağlanabileceğini ifade etti.

www.adanahabergazetesi.com.tr

02.05.2013

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR