ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

İZSU`ya akıllı bina yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Konak ve Halkapınar su fabrikalarındaki hizmet birimlerini tek çatı altında toplayacak.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Konak ve Halkapınar su fabrikalarındaki hizmet birimlerini tek çatı altında toplayacak. Hizmetlerin bir merkezden daha etkili yürütülebilmesi için harekete geçen İZSU, Halkapınar Su Fabrikası içinde yapılması planlanan yeni bina için proje çalışmalarına başladı. Yeni genel müdürlük binası, 43 bin metrekarelik alanda ve 12 katlı olacak şekilde projelendirildi. Toplantı salonları, konferans salonları, personel çocukları için gündüz bakımevinin de yer alacağı binanın uygulama projeleri yıl sonunda tamamlanacak.

 

Yeni hizmet binasında, gereksiz enerji sarfiyatının önüne geçilerek insan kaynaklı hataların ortadan kaldırılması ve kaynakların verimli kullanılması hedefleniyor. Binanın iç ve dış mimari aydınlatma sistemleri zamana, ortam ısı şiddetine, kullanım yoğunluğuna göre otomatik kontrol edilerek yüzde 40 enerji tasarrufu sağlanacak. Güneş panelleriyle çevre aydınlatması yapılacak. Hava sıcaklığına göre iç ortam ısıtması sağlanacak. Hidrofor ve su pompaları ihtiyaca göre çalışacak. Vatandaşlar, kendilerine verilen tanımlı kartlarla binaya girecek.

www.haberaktuel.com

29 Temmuz 2013

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR