ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Hindistan Güneşi İçin 100 MW lik Anlaşma

Almanya merkezli AEG Power Solutions ile Hintli Electrotherm şirketlerinin Hindistan güneş enerjisi pazarında ortak hareket etmek için anlaştıkları bildirildi.

 

Almanya merkezli AEG Power Solutions ile Hintli Electrotherm şirketlerinin Hindistan güneş enerjisi pazarında ortak hareket etmek için anlaştıkları bildirildi. AEG Power Solutions dan yapılan açıklamada bu birliktelik ile hedeflerinin 36 ay içinde güneş enerjisinde minimum 100 MW lık kurulu güce ulaşmak olduğu belirtildi. Açıklamanın detaylarında 15 MW büyüklüğünde olacak ilk santralin kurulumunun 2010 un son çeyreğinde başlayacağı, 2011 yılının başında ise 30 MW lık ikinci projenin hayata geçeceği belirtildi.

 

Antlaşma uyarınca AEG projeler için gerekli temel malzemeleri sağlayıp mühendislik alanında uzmanlığını paylaşacak iken Electrotherm şirketi ise ülkedeki etkinliğini ve deneyimleri ile projeye katkı sağlayacak. Electrotherm santrallerin hayata geçmesindeki her tür mühendislik, tedarik ve kurulum çalışmalarından sorumlu olacak.

 

1983 yılında kurulmuş olan Electrotherm şirketi Hindistan ın önemli sanayi kuruluşlarından. Şirketin yenilenebilir enerji bölümü anahtar teslim güneş enerjisi santralleri kurulum hizmeti de sağlamakta.

 

İşbirliği anlaşması ile ilgili açıklama yapan AEG Power Solutions ın güneş enerjisi bölümü başkan yardımcısı Enrique de la Cruz Electrotherm ile kurdukları işbirliğinin stratejik önemi olduğunu belirtti ve önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde 1.5 GW lık güneş enerjisi santrali kurulumunun yapılması tahmin edilen Hindistan  pazarında Electrotherm gibi bir şirket ile işbirliği içinde olmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

www.gunesdergisi.com / 06 Ekim 2010

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR