ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Türkiye’nin En Üst Düzey Yenilenebilir Enerji ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı TIREC 2011 Başlıyor.

 

Green Power tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen TIREC 2011 Yenilenebilir Enerji ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı 19-22 Eylül tarihlerinde Renaissance Polat Istanbul Otel’de gerçekleşecek.

 

Bu sene Başbakanlık Yatırım Ajansı’nın resmi desteği ve Dünya Bankası ve IFC’nin de Ana Sponsorlukları ile üçüncüsü gerçekleştirilecek olan TIREC’in özel oturumunda Gürcistan Enerji Bakanı Sayın Aleksander Khetaguri’de konuşmacı olarak yer alacaktır.

 

TIREC 2011’in başlıca gündem maddeleri: rüzgar, güneş ve jeotermal enerji alanlarındaki en son gelişmeler; elektrik üretim ve dağıtım özelleştirmeleri; enerji mevzuatı kapsamında lisans yönetmeliği; yenilenebilir enerji yatırımlarının finansmanı; Yenilenebilir Enerji Kanunu’ndaki düzenlemeler, AB Çevre Faslı ve iklim değişikliği olacaktır.

 

Yenilenebilir Enerji sektörüne yönelik global zirveleri ile tanınan Londra merkezli Green Power tarafından 19-22 Eylül tarihlerinde Renaissance Polat Istanbul Hotel’de gerçekleştirilecek TIREC 2011, bu yıl birçok ilke ev sahipliği yapacak.

 

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleşecek TIREC 2011’e Dünya Bankası, IFC, Atlas Copco, ORMAT, Enel, SunEdison, Eczacıbaşı ASKAYNAK, Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası gibi alanında lider pek çok kurum katılacaktır.Ayrıntılı bilgiye www.greenpowerconferences.com/tirec adresinden ulaşılabillir.

 

TIREC 2011 hakkında:

- Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin alanındaki en üst düzey zirvesi.

- Özel sektör ve Kamu Kurumları’ndan üst düzey katılım (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EÜAŞ, TEİAŞ, TETAŞ, EPDK, EİE).

- Yerli üretime özel oturumlar.

- Avrupa, Kuzey Amerika ve komşu ülkelerden üst düzey katılımcılar ve konuşmacılar.

- Her sene olduğu gibi bu sene de ikili görüşmelere (B2B) ev sahipliği.

- TIREC 2011 kapsamında bu sene 2.’sini düzenleyeceğimiz Türkiye Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ödülleri’ de sahiplerini bulacak.

- TIREC 2011’de 100’ün üzerinde Türk ve uluslararası enerji uzmanı Güneş, Rüzgar ve Jeotermal alanları başta olmak üzere yenilenebilir enerjinin diğer alanları ve iklim değişikliği üzerine sunumlar yapacaklardır.

 

Green Power hakkında:

Green Power, 2003 yılında Londra’da kurulmuş olup sadece yenilenebilir enerji, iklim değişikliği ve karbon azaltımına odaklı global iş konferansları düzenlemektedir ve Green Akademisi ile de yenilenebilir enerji ve iklim finansmanı alanlarında eğitimler vermektedir.

 

Green Power olarak yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında (rüzgar, güneş, biyoenerji, jeotermal, okyanus enerjisi, hidro enerji, karbon piyasaları, iklim finansmanı ve sürdürülebilirlik) aktif olrarak yer almaktayız.

 

Yıl içerisinde 35 farklı ülkede 150’nin üzerinde etkinlik gerçekleştirmekteyiz ve Green Power Databank’ımız vasıtası ile 1,000,000’nun üzerinde kurum, kuruluş ve kişileri iletişime geçiriyoruz.

www.limitsizenerji.com / haberler

17.08.2011

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR