ÜRÜNLER
HABERLER
Site içi arama:
Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kaydolun.
Email:
Ekle   Çıkar  

 

Sun-Atolia Bilim Kültür Sanat Parkı`nda

Anadolu Üniversitesi Güneş Takımı`nın tasarlayıp ürettiği ve Dünya çapında başarılara imza atan güneş enerjisi aracı Sun-Atolia, Eskişehirlilerle buluşmaya devam ediyor.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen organizasyonla Sun-Atolia adlı güneş arabası, 15 Temmuz 2012 tarihinde İzmit`te gerçekleştirilecek Türkiye Formula G Şampiyonası`nda Eskişehir`i temsil etmeden önce, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı`nda Eskişehirlilerle bir kez daha buluştu. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği araç, uzmanlar tarafından meraklılarına tanıtıldı. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi Güneş Arabası Takımı’nın tasarlayıp ürettiği ilk güneş enerjili araç olan ORCA ise Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi’nde sergileniyor.

 

Anadolu Üniversitesi Güneş Arabası Takımının tasarlayıp ürettiği güneş enerjisiyle çalışan Sun-Atolia, 1 Temmuz tarihinde, Espark Alışveriş Merkezi’nden başlayan turunu, Adalar Mevkii’nde sonlandırarak Eskişehirliler ile ilk kez buluşmuştu. (İHA)

www.haberfx.net

08.07.2012

Eskişehir İli Güneş Kaynak Bilgileri GEPA
BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR